Допомога Україні у 2025 році: Європа випереджає США на тлі геополітичних суперечностей

Avatar photo

Європейські держави вже цього року надали Україні понад 23 мільярди євро військової допомоги, перевищивши показники минулого року. Про це заявила глава зовнішньополітичного відомства ЄС Кая Каллас, підкресливши, що підтримка Європи посилюється, навіть попри відсутність єдиної позиції щодо безпекових гарантій у рамках так званої “Коаліції рішучих”.

Європа нарощує підтримку

На тлі дискусій про довгострокові гарантії безпеки для України, Європейський Союз не лише декларує солідарність, а й активно постачає ресурси. Каллас наголосила, що загальний обсяг допомоги вже перевищив 23 мільярди євро, а до кінця 2025 року ЄС може передати ще 2 мільйони артилерійських снарядів.

Попри це, механізм дій “Коаліції рішучих” досі не сформований. “Різні держави-члени дотримуються різних думок, і обговорення все ще тривають”, — дипломатично зауважила Каллас, відповідаючи на запитання щодо конкретики в діях європейських союзників.

Вашингтон відступає: роль США змінюється

На відміну від активної позиції ЄС, США нині демонструють стриманість. Після обрання Дональда Трампа президентом нові пакети військової допомоги Україні з боку Вашингтона не надходили. Наразі триває лише реалізація програм, затверджених ще за президентства Джо Байдена.

Поведінка Сполучених Штатів дедалі більше наближається до нейтральної, що турбує частину європейських союзників. У переговорах щодо потенційного мирного врегулювання, США зберігають дистанцію, не демонструючи ініціативності в питанні тиску на Росію.

Сценарії на майбутнє

Після телефонної розмови Зеленського з Трампом 19 березня, яка відбулася на тлі перемовин Трампа з Владіміром Путіним, було досягнуто попередніх домовленостей щодо обговорення умов часткового перемир’я. Зокрема, йдеться про відмову від ударів по енергетичній і цивільній інфраструктурі.

Наразі в межах “Коаліції рішучих” обговорюється можливість розгортання військових контингентів після укладення мирної угоди. За інформацією ЗМІ, приблизно шість країн, включно з Великою Британією, Францією та балтійськими державами, висловили готовність направити війська. Водночас частина країн наполягає на участі США у таких місіях як обов’язковій умові.

“Минуло вже чотири тижні відтоді, як Україна погодилася на беззастережне припинення вогню, і ми не бачимо жодних позитивних сигналів із російського боку. Тому нам дійсно потрібно чинити тиск на Росію”, — заявила Кая Каллас.

Таким чином, на тлі занепокоєння щодо активності США, Європа все більше бере ініціативу у свої руки, не лише фінансово, а й політично визначаючи рамки підтримки України у війні проти російської агресії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередній пост

Трагедія в Сумах: Зеленський закликав світ до рішучої відповіді на ракетний удар Росії

Наступний пост

Temu відповіла на звинувачення: як компанія захищає дані користувачів і що каже про податки

Схожі публікації

Понад половину працівників ТЦК відправили на фронт: штат формують з поранених ветеранів

У 2024–2025 роках більшість військовослужбовців, які працювали в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) і…
Читати далі

Україна представила бойовий лазер «Тризуб»: новий крок у високотехнологічній обороні

Вперше Сили безпілотних систем Збройних сил України публічно продемонстрували роботу вітчизняного бойового лазерного комплексу «Тризуб». Система здатна вражати…
Читати далі