Підтримка, яку Північна Корея та Китай надають Росії, сприяє затягуванню війни проти України та становить нову загрозу для безпеки в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Про це заявили високопосадовці американських збройних сил, повідомляє Associated Press.
Масштаби військової допомоги РФ
За словами головнокомандувача США в Тихоокеанському регіоні адмірала Семюеля Папаро, Китай забезпечив Росію 70% необхідного обладнання для військової промисловості, зокрема верстати та до 90% мікросхем. В обмін Москва може передати Пекіну військові технології, включаючи системи для удосконалення підводного флоту.
Папаро також підтвердив, що Північна Корея активно постачає Росії озброєння: зокрема, тисячі короткобійних ракет і сотні тисяч артилерійських снарядів. Взамін Пхеньян, за оцінками США, очікує отримати системи ППО та ракети класу “земля – повітря”.
“Це транзакційний симбіоз, у якому кожна держава компенсує слабкі сторони іншої, отримуючи при цьому взаємну вигоду”, – заявив Папаро.
Роль КНДР у війні проти України
Командувач збройними силами США в Кореї генерал Ксав’єр Брансон наголосив, що КНДР не лише відправляє боєприпаси, а й бере активну участь у зміцненні російського військового потенціалу. Зокрема, Північна Корея похизувалася можливістю підтримувати модернізовані військові сили чисельністю понад 1,3 мільйона осіб, частина з яких уже брала участь у бойових діях проти ЗСУ в Курській області.
За повідомленнями, через значні втрати, підрозділи КНДР були тимчасово виведені з лінії фронту.
Поглиблення військового альянсу
У 2023 році російський президент Володимир Путін здійснив офіційний візит до Північної Кореї, результатом якого стало підписання договору про всеосяжне стратегічне партнерство. Ключовим пунктом документа стало зобов’язання надати взаємну військову допомогу у разі агресії проти одного з підписантів.
Пізніше з’явилася інформація про плани Пхеньяна запустити спільне з Росією виробництво бойових безпілотників, а також передати Москві до 150 балістичних ракет.
Американські військові наголошують, що зусилля КНДР із розширення власного ядерного арсеналу та розробки нових балістичних ракет становлять пряму загрозу як Сполученим Штатам, так і їхнім союзникам у регіоні.