Польські блокади на кордоні можуть мати російський слід — журналістське розслідування

Avatar photo

Організовані польськими перевізниками протести на кордоні з Україною можуть мати не лише економічне, а й політичне підґрунтя з ознаками втручання спецслужб росії. Про це йдеться у журналістському розслідуванні, проведеному інформагентством Guildhall.

Розслідувачі з’ясували, що серед учасників і ініціаторів акції фігурують особи, пов’язані з проросійськими політичними силами, організаціями та навіть військовими структурами в рф і білорусі. У центрі уваги — польські та словацькі транспортні компанії, які активно виступають проти лібералізації вантажоперевезень для українських перевізників у ЄС.

Організатори мають зв’язки з проросійськими партіями

Координатором протесту на польсько-українському кордоні виступає Рафал Меклер — власник компанії Rafał Mekler Transport. Він є представником ультраправої польської партії «Конфедерація свободи та незалежності», яка неодноразово демонструвала лояльність до кремлівських наративів.

Засновник партії Януш Корвін-Мікке підтримував анексію Криму та особисто відвідував півострів у 2015 році, де зустрічався з керівником окупаційної адміністрації Сергієм Аксьоновим. Партія також тісно пов’язана з праворадикальною організацією «Всепольська молодь», яка, за інформацією журналістів, мала зв’язки з «Російським імперським рухом» — структурою, що займалась вербуванням бойовиків для угруповань «ДНР» та «ЛНР».

Політична підтримка з боку ультраправих діячів

16 листопада організатори блокади на пункті пропуску «Корчова» зустрічались із Гжегожем Брауном — співзасновником «Конфедерації свободи та незалежності» та лідером «Конфедерації польської корони». Після повномасштабного вторгнення Браун став єдиним депутатом Сейму, який не підтримав резолюцію із засудженням злочинів армії рф в Бучі, а також публічно виступав проти присутності українських мігрантів у Польщі.

Гасло «зупиним українізацію Польщі», яке просував Браун, стало основою його антиукраїнської кампанії.

У 2018 році політик також відвідав Москву, де зустрічався з російським пропагандистом Леонідом Свиридовим, якого раніше депортували з Польщі за шпигунство на користь рф.

Білоруський слід у протестах перевізників

Серед учасників блокад виявлено і громадянина Білорусі — Віктора Гордеюка, власника компанії PEO-Trans. Його сторінки в соцмережах свідчать про навчання у військовому виші Білорусі, а брат проходить службу у 38-й десантно-штурмовій бригаді білоруської армії.

Окреме занепокоєння викликає співпраця згаданих осіб з праворадикальними воєнізованими угрупуваннями, зокрема «Zadrużny Krąg – Dywizja Słowiańska», які співпрацюють із російськими неонацистами з угрупування «Русич» — нині активними учасниками бойових дій у складі армії рф.

Протести у Словаччині також не обійшлися без проросійської підтримки

У Словаччині блокаду українського кордону ініціювала організація UNAS за підтримки праворадикальної партії «Наша Словаччина». Її лідер Маріан Котлеба не приховує проросійських поглядів — ще у 2014 році він звернувся до Віктора Януковича з листом, у якому назвав Революцію Гідності терористичним переворотом.

Ці дії супроводжуються постійними вимогами до Європейського Союзу скасувати пільгові умови для українських перевізників. Водночас Єврокомісія вже заявила, що такі вимоги суперечать чинному європейському законодавству та не можуть бути виконані.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередній пост

Віртуальна подорож мистецькими світами: у Кропивницькому відкрили онлайн-виставку до 60-річчя Андрія Надєждіна

Наступний пост

У Росії зняли фейковий фільм про Зеленського: новий виток пропаганди під назвою «Кейс Зеленського

Схожі публікації

Київ прийняв конференцію Балто-Чорноморського регіону: фокус на підтримці військових та їх родин

У Києві, на базі Конгресу самоврядування України, відбулася чергова конференція представників Балто-Чорноморського регіону, яка була присвячена соціальній підтримці…
Читати далі