Публічне прозріння чи спланована кампанія: російські артисти закликають припинити війну

Avatar photo

Злочинне знищення 53 українських військовополонених у колонії в Оленівці, що сталося 29 липня, сколихнуло міжнародну спільноту. Цей акт, який в Україні розцінюють як цілеспрямоване приховування слідів катувань, викликав не лише правовий та політичний осуд, але й несподівану реакцію з боку російських публічних осіб.

Раніше відомі своєю лояльністю до режиму путіна артисти почали змінювати риторику. Так, співак Григорій Лєпс, гурт «Любе», Поліна Гагаріна та низка інших зірок російської естради несподівано оголосили про виступи з антивоєнними гаслами. Концерти анонсовано у Москві, Санкт-Петербурзі, Казані, Уфі, Тюмені та інших містах РФ під слоганами «Ні війні», «Проти геноциду в Україні» та подібними.

Особливу увагу привернув пост Поліни Гагаріної на її офіційних сторінках у соцмережах, де вона закликала керівництво РФ припинити війну з Україною. Ще донедавна співачка демонструвала підтримку Кремлю, зокрема, виступаючи на державних заходах та медійно просуваючи «патріотичні» меседжі.

Подібна зміна наративу викликає суперечливі оцінки. Одні бачать у цьому щире розкаяння й бажання донести правду до співвітчизників. Інші ж припускають, що такі кроки можуть бути контрольованими з боку російських спецслужб і слугувати інформаційною операцією з формування образу «прогресивної» частини російського суспільства.

Зважаючи на історичну схильність до маніпуляцій у російському інформаційному просторі, не виключено, що «переобування» зірок – це спроба відвернути увагу від чергових військових злочинів. Та чи зможуть ці кроки відновити довіру чи зняти моральну відповідальність з артистів, які роками підтримували державну пропаганду, — питання залишається відкритим.

Одне залишається беззаперечним — такі публічні рухи лише посилюють мотивацію українців боротися, об’єднуватися та підтримувати свої Збройні Сили до повної перемоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередній пост

У парламенту немає претензій до СБУ: кадрові зміни не розглядаються

Наступний пост

У Кропивницькому готуються до театрального марафону та імпровізованого нетворкінгу

Схожі публікації

Кропивницький готується до Дня вишиванки: майстер-класи, виставки та флешмоби

У Кропивницькому 19 та 20 травня влаштують низку культурних подій, присвячених Дню вишиванки. Організатори з Кіровоградського обласного департаменту…
Читати далі

Світло через об’єктив: у Кропивницькому відкрилася фотовиставка пам’яті розвідника Олександра Ткаченка

8 квітня в краєзнавчому музеї Кропивницького відкрилася виставка фотографій із Чорнобильської зони авторства загиблого розвідника ГУР Олександра Ткаченка,…
Читати далі

Віртуальна подорож мистецькими світами: у Кропивницькому відкрили онлайн-виставку до 60-річчя Андрія Надєждіна

У Кропивницькому стартувала віртуальна виставка «Мистецькі мандри Андрія Надєждіна», присвячена 60-річчю від дня народження одного з найвідоміших митців…
Читати далі