Російська пропаганда активізувала дезінформаційну кампанію, спрямовану на дискредитацію процесу мобілізації в Україні. Зокрема, поширюються неправдиві повідомлення про нібито втрату доступу до баз даних територіальних центрів комплектування через хакерську атаку, що нібито призвело до “хаосу” в мобілізаційній роботі.
Центр протидії дезінформації (ЦПД) при РНБО України заявив, що ці твердження не відповідають дійсності. У застосунку «Резерв+» функціональність не порушена, а доступ до основної інформаційної бази «Оберіг» збережений. Мобілізаційні заходи тривають у штатному режимі відповідно до чинного законодавства України.
Кібератака була, але контроль збережено
Раніше стало відомо, що російські хакери, пов’язані з ГРУ Генерального штабу збройних сил рф, здійснили кібератаку на низку державних реєстрів, які адмініструються Міністерством юстиції України. Про це повідомив в.о. керівника Департаменту кібербезпеки СБУ Володимир Карастельов під час офіційного брифінгу.
За словами посадовця, Служба безпеки України діє за трьома ключовими напрямками:
- негайне відбиття кібератаки;
- відновлення працездатності IT-інфраструктури;
- документування злочину для подальшого кримінального провадження.
За цим фактом СБУ вже відкрила справу за кількома статтями Кримінального кодексу України, зокрема за ст. 438 — порушення законів та звичаїв війни.
Мета фейку — посіяти паніку
ЦПД наголошує: поширення інформації про «хаотичну мобілізацію» та нібито «відсутність електронних реєстрів» має виключно пропагандистський характер і покликане викликати недовіру до державних інституцій. Водночас, в Україні діє чіткий і прозорий механізм мобілізаційних процесів, який не залежить від одиничних технічних перебоїв.
Українців закликають не довіряти неперевіреним джерелам і орієнтуватися лише на офіційні повідомлення державних органів влади.