У Кропивницькому відкрили перший в області навчально-тренувальний центр екстреної медичної допомоги. Новий простір, облаштований на базі обласного Центру медицини катастроф, дозволяє відпрацьовувати навички надання допомоги у найрізноманітніших критичних ситуаціях. Тренінги планують проводити не лише для медиків, а й для всіх охочих.
Де працює центр і хто його створив
Центр відкрився на вулиці Чорновола, 31. Як розповів керівник установи Андрій Табачук, для створення бази не було використано жодної гривні з місцевого бюджету.
«Це кошти, які надає Національна служба здоров’я України на розвиток підприємства. Ремонт і облаштування зробили власними силами співробітники закладу», – зазначив Табачук.
Як проходить навчання і що є в центрі
Тренування проводяться на сучасних манекенах, що дозволяють моделювати ситуації з травмами, кровотечами, пологами, втратою кінцівок, а також тренувати внутрішньокісткову інфузію, користування дефібрилятором, УЗД-апаратом та іншими засобами екстреної допомоги.
Окремий елемент підготовки — повноцінний автомобіль «швидкої», в якому учасники можуть відпрацьовувати дії у максимально наближених до реальних умовах.
У центрі працюють шість інструкторів — всі вони є діючими працівниками обласної служби екстреної меддопомоги. Керівником навчального підрозділу став Вадим Кошлак.
Хто може пройти навчання
Основна аудиторія — медики та співробітники установ, які працюють у місцях масового скупчення людей. Але тренінги з домедичної допомоги будуть відкриті й для всіх охочих.
«Ранні дії до приїзду “швидкої” в рази підвищують шанс виживання. Якщо людина почне реанімаційні заходи до прибуття медиків — це може врятувати життя», – пояснює інструктор Валентин Шаханов.
Як записатися на тренінг і скільки це коштує
Перші тренінги для мешканців планують провести вже за кілька тижнів після відкриття. Тематика першого курсу — допомога немовлятам та дітям у критичних станах.
Вартість участі — 1000 гривень з людини. За словами організаторів, ці кошти будуть спрямовані на підтримку Збройних сил України.
Анонси тренінгів і детальна інформація щодо реєстрації публікуватимуться на Facebook-сторінці Кіровоградського обласного центру екстреної медичної допомоги.
Плани на майбутнє
Центр у Кропивницькому — перший, але не останній. За словами Андрія Табачука, аналогічні підрозділи планують відкрити також у Новоукраїнці, Олександрії та Голованівську.