Служба безпеки України виявила в Олександрії трьох осіб, яких підозрюють у серії зухвалих нападів на військове майно. Зловмисники працювали на ворога.
“Підозрювані підпалили два військові пікапи, які проходили технічне обслуговування в Олександрійському районі після виконання бойових завдань на фронті. Після цього вони планували виготовити саморобний вибуховий пристрій, щоб закласти його під залізничні колії для підриву електропоїзда”.
До складу групи увійшли 21-річний мешканець міста, його 23-річна подруга та ще один 21-річний молодик, повідомила речниця прокуратури Яна Шасс.
“За даними слідства, наприкінці травня один з них у пошуках швидкого заробітку натрапив у Telegram на пропозицію виконувати завдання за гроші. Невідомий куратор запропонував підпалювати автомобілі, які використовують українські військовослужбовці”.
Виконання замовлень фігуранти обов’язково документували на камеру смартфона.
“Ввечері 26 травня підозрювані приїхали в один з населених пунктів Олександрійського району, де знайшли автомобіль військовослужбовця. За версією слідства, вони облили машину легкозаймистою речовиною, підпалили її та зняли на телефон. 1 червня близько третьої години ночі, підпалили ще одне авто в цьому ж районі. Обидва випадки зафіксували на відео та фото”.
Затриманим оголошено про підозру за кількома статтями:
- частина 2 статті 28 — вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою;
- частина 1 статті 114-1 — перешкоджання діяльності ЗСУ, що карається ув’язненням від п’яти до восьми років;
- частина 2 статті 194 — умисне знищення майна підпалом, за що загрожує від трьох до десяти років тюрми.
Згідно зі статтею 62 Основного закону України, остаточний вердикт щодо вини підозрюваних ухвалить лише суд після розгляду доказів.






