Україна приєдналася до міжнародної конвенції Ради Європи про ШІ та права людини

Avatar photo

Україна офіційно стала стороною Рамкової конвенції Ради Європи про штучний інтелект, права людини, демократію та верховенство права. Це перший у світі обов’язковий міжнародний документ, який регулює впровадження ШІ відповідно до демократичних стандартів. Про підписання повідомила пресслужба Міністерства цифрової трансформації 15 травня.

Урочиста церемонія відбулася у Страсбурзі. Від української сторони документ підписав заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков, а з боку Ради Європи — заступник генерального секретаря Бйорн Берґе.

«ШІ вже стає частиною нашого життя — скоро він з’явиться в Дії та Мрії. Але перш ніж упроваджувати такі інновації, важливо визначити чіткі правила гри», — зазначили в Мінцифри.

Що передбачає конвенція?

Документ встановлює конкретні стандарти щодо використання штучного інтелекту в державному секторі. Його ключові принципи спрямовані на захист прав людини та демократичних інститутів:

  • повага до гідності та автономії особи;
  • недопущення дискримінації;
  • прозорість і підзвітність у розробці та використанні ШІ;
  • захист персональних даних;
  • надійність і безпечне функціонування технологій.

У Мінцифри зазначили, що підписання конвенції — це важливий крок у формуванні етичної цифрової екосистеми в Україні, яка враховує інтереси громадян і відповідає стандартам Європи.

Серед країн, які вже приєдналися до конвенції, — Велика Британія, США, Канада, Японія, Ізраїль, ЄС та ще понад десять держав-членів Ради Європи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередній пост

Розумна покупка: на що звернути увагу при виборі ноутбука

Наступний пост

Папі Римському Леву XIV передали списки українських військовополонених

Схожі публікації

У парламенті закликають змінити форму працівників ТЦК, щоб її не плутали з військовою

У Верховній Раді порушили питання про зміну однострою для працівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та…
Читати далі